AdWords Uzmanı

Ads

Google Reklamcılığı, Google Ads platformu üzerinden ilerlemektedir. Bu platformun eski adı, Google Adwords’tür ve birçok kişi hâlâ bu ismi ile bilir. Birçok Ads uzmanı şu an dahi bu ismi kullanır. Bu alandaki meslek profesyonellerine Google AdWords Uzmanı denilmektedir.

Google Reklamları, en güçlü reklam ağına sahip olan reklam platformudur. Markanızı ya da işletmenizi tanıtmanız adına oldukça önemli bir yeri olan Google AdWords üzerinde başlıca reklam türleri;

  • Arama Ağı Reklamları
  • Görüntülü Reklamlar
  • Video Reklamlar
  • Uygulama Reklamları
  • Gmail Reklamları

Burada önemli olan husus, doğru reklam türü ile reklam optimizasyonunu sağlam şekilde yapmaktır. Sağlam şekilde optimize edilen reklamlar sayesinde, en az bütçe ile en yüksek dönüşümü elde edebilirsiniz. Ancak bu çalışmalar için bir uzmana ihtiyaç duyacaksınız. Biz, Google Ads’e hakimiz ve bunu sizin için yapabiliriz.

AdWords vs SEO

Google Reklamcılığı bir SEM yani Arama Motoru Pazarlamacılığı tekniğidir. SEM ile SEO birbirine rakip değil aksine aynı ağacın birer dalıdır, diyebiliriz. Yani SEM ile SEO aynı anda kullanılabilir ve bu çalışmalarımızı daha da güçlendirebilir.

Örneğin, bir elektronik ticaret sitesi için yapılacak SEO çalışmaları, biraz sınırlı kalabilir. Burada firmaların imdadına reklamcılık yetişiyor. Dilediğiniz anahtar kelimede, dilediğiniz zaman Google’da ilk sayfada görünebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken işinin ehli bir AdWords Uzmanı ile görüşmeniz ve profesyonel destek almanızdır.

SEO ile SEM, bir arada kullanılarak daha verimli çalışmalar gerçekleştirilebilir. Ancak genelde firmalar sadece birine yoğunlaşırlar. Bu da firmanın hedef kitlesine, pek görünmemesine sebebiyet verir.

Kalite Puanı Nedir?

Kalite Puanı, reklam sıralamasını belirleyen faktörlerden biridir. Yani, “Ben parayı vereyim ve en iyi reklam performansını elde edeyim.” Gibi bir durum söz konusu değildir. Ads üzerinde, her anahtar kelimemiz için 1 ile 10 arasında kalite puanı verilir. Bu kalite puanları, her 24 saatte bir güncellenir. Bu bağlamda, etkili çalışmaların yapılması, kalite puanını artıracak ve reklamımızda daha iyi bir performans elde etmemizi sağlayacaktır.

Kalite puanı artırmak ve reklam performansınızı en üst seviyeye taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu hususta bir AdWords Uzmanı ile çalışmanız elzemdir.

Reklama Çıkmadan Önce Ne Yaparız?

AdWords Uzmanı olarak reklamlarda üst düzey performans göstermek için çeşitli çalışmalar yaparız. Bu çalışmalar esasen aşağıdaki soruların cevaplarıdır.

  • Hedef kitlemiz kim?
  • Neden bizden hizmet alsınlar?
  • Rakip reklam kampanyaları nasıl?
  • Hangi türde reklam çıkmalıyız?
  • Ürünümüz, hedef kitlemizin hangi sorununu çözecek?

Bu ve buna benzer sorular doğru reklam vermemizi sağlamaktadır. Google Ads ile başarıya ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz. AdWords Uzmanı olarak size değer katacağız!

AdWords Uzmanı Sıkça Sorulan Sorular

Kampanyaların Yayınlanması Ne Kadar Sürer ?

İstenen tüm ayrıntılar verildikten sonra, ilk kampanya grubunun yayınlanması yaklaşık 24 saat sürecektir.

Reklam Hesaplarının Sahibi Kim ?

Hesaplarınızı kurduğumuzda bile, tüm hesaplarınızın Yöneticisi sizsiniz. Gizlenecek veya üzerinde oynanacak hiçbir şey yok, her zaman her şeye tam erişiminiz var.

Reklam Platformlarına Kim Ödeme Yapıyor ?

Siz, müşteri. Ancak bazı durumlarda platformlara sizin adınıza biz de ödeme yapabiliriz.

Performans Raporlaması Nasıl Olur ?

İki Haftalık raporu e-postanıza teslim ediyoruz.

Sonuçların Görünür Olması Ne Kadar Sürer ?

AdWords verimliliği, mevcut hesaplarınızın performans geçmişine bağlıdır. Bir geçmişi yoksa ideal süre 4 haftadır. Ancak verimlilik ertesi gün de başlayabilir.